Klub Strzelecki Impuls Szczecinek

Olimpiada Młodzieży

Dla młodych strzelców organizuje się wiele zawodów w sportach strzeleckich. Jednymi z ważniejszych są Ogólnopolska oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Zawodnicy Klubu Impuls startowali w obu imprezach.

W tym roku Międzywojewódzkie Eliminacje do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zorganizowano 18 czerwca w Gryfinie. Startowaliśmy w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów oraz karabin sportowy, również 60 strzałów. Niestety, tak jak zresztą przewidywaliśmy, nie udało się nam zakwalifikować do ogólnopolskich strzelań finałowych. Z roku na rok ekipy z wielu klubów naszego i sąsiednich województw przyjeżdżają wyposażone w nowoczesny sprzęt o którym my możemy tylko pomarzyć. No cóż, jeżeli komuś zależy na wyczynie, z którym dociera się do małej garstki młodych zawodników to niestety na nas nie może liczyć. Za to jesteśmy w stanie przez cały rok pracować z młodzieżą i nauczyć wszytkich podstaw celnego strzelania. Może kiedyś i my będziemy mogli cieszyć się nowoczesną bazą trningową i sprzętem na wysokim poziomie?

Druga ważna impreza w której uczestniczyliśmy to Finały Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży. Startowaliśmy tylko w części dotyczącej strzelań pneumatycznych a zawody odbyły się w Nowogardzie 19 czerwca. Jako drużyna reprezentująca Szczecinek wywalczyliśmy trzecie miejsce. Indywidualnie nasz pistoleciarz Kamil Melonik zajął miejsce 5, a nasi karabiniarze Piotr Sykutera, Patryk Iwaszkiewicz oraz Patryk Rogoziński uplasowali się kolejno na 5, 7 i 8 pozycji.